Перечень профессий и видов деятельности, для которых является обязательным первичный и периодический профилактический наркологический осмотр

ЛІГА:ЗАКОН
Справочная информация от 15.04.2003
Полный текст документа доступен в системах ЛІГА:ЗАКОН. Вы можете бесплатно протестировать системы ЛІГА:ЗАКОН.

Перелік
професій та видів діяльності, для яких є обов'язковим первинний і періодичний профілактичний наркологічний огляд

1. Працівники підприємств, установ та організацій, які під час виконання своїх функціональних обов'язків повинні використовувати такі види сировини, речовин і матеріалів:

1) насичені та ненасичені вуглеводні:

а) під час експлуатації, ремонту свердловин і устаткування для видобутку нафти, переробки високосірчистої та сірчистої нафти, природного газу, піробензолу; селективного очищення мастил, піролізу; очищення нафти і газу від сірководню; очищення нафтоналивних суден, цистерн, резервуарів; екстракційного виробництва озокериту; виробництва різних синтетичних продуктів (фенол, ацетон, синтетичні жирні кислоти та спирти) тощо; допоміжних процесів, пов'язаних з обслуговуванням товарних парків, забором проб, лабораторним контролем сировини проміжних та кінцевих продуктів (високосірчиста і сірчиста нафта, природний газ);

б) під час ремонту свердловин у процесі видобутку нафти; переробки малосірчистої нафти і природного газу; видобутку та обробки озокериту, регенерації авто- та авіамастил; процесів, пов'язаних з виділенням і використанням насичених, ненасичених вуглеводнів (виробництво поліетилену, дивінілу, ізопрену тощо); використання бензину як розчинника; виробництва чорних в'яжучих матеріалів, мастил, парафіну та їх використання; під час усіх допоміжних процесів, пов'язаних з обслуговуванням товарних парків, забором проб, лабораторним контролем сировини, проміжних та кінцевих продуктів (малосірчиста нафта і природний газ);

2) галогенні похідні вуглеводнів жирного ряду, в тому числі дихлоретан, чотирихлористий вуглець, хлористий метилен, хлористий метил, хлороформ, брометил, трихлоретилен, хлоропрен тощо;

3) бензол;

4) похідні бензолу (ізопропилбензол, толуол, ксилол, стирол тощо, в тому числі гомологи, галогенні похідні ароматичного ряду, галогенні бензили, хлористий бензилиден);

5) метанол.

2. Працівники підприємств, які під час виконання своїх функціональних обов'язків повинні використовувати спирт етиловий, в тому числі у виробництві лікеро-горілчаних виробів, вин, косметичних і стоматологічних засобів тощо.

3. Працівники фармацевтичних підприємств, аптечних закладів незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, які за своїми функціональними обов'язками повинні використовувати речовини, що належать до фармакологічних засобів, а також речовини, що використовуються для виготовлення морфіну та його похідних, анестетиків (у тому числі фторотану), сульфаніламідних засобів, похідних піразолону, протипухлинних засобів, гормональних засобів, нейролептиків, транквілізаторів, антидепресантів, протисудомних засобів (у тому числі барбітуратів), снотворних засобів, антикоагулянтів, вітамінів.

4. Анестезіологи та інші медичні працівники закладів охорони здоров'я, які за специфікою роботи повинні використовувати фторотан та ефір.

5. Працівники підприємств, які працюють в умовах підвищеного атмосферного тиску, в тому числі у кесонах, барокамерах, виконують водолазні роботи.

6. Чергові працівники підприємств, які обслуговують, налагоджують, монтують і проводять роботи в електромережах та електроустановках під напругою 127 В і більше.

7. Працівники підприємств, які проводять роботи, пов'язані з використанням вибухових матеріалів, працюють на вибухо- та пожежонебезпечних виробництвах.

8. Працівники підприємств, установ та організацій, які для виконання своїх професійних обов'язків мають отримати, носити і використовувати вогнепальну зброю, в тому числі працівники воєнізованої охорони незалежно від відомчого підпорядкування.

9. Громадяни, які в установленому порядку мають отримати чи перереєструвати дозвіл на право зберігання, носіння та використання вогнепальної зброї, в тому числі мисливської та газової.

10. Працівники пожежної охорони, газорятувальної служби, служб запобігання виникненню відкритих газових і нафтових фонтанів, та їх ліквідації.

11. Водії транспортних засобів, у тому числі автомобілів категорії А, В, С, Д, Е, трамваїв, тролейбусів, мотоколясок, тракторів, мінітракторів і мотоблоків, які були зареєстровані в Державтоінспекції, та інших механічних транспортних засобів.

12. Авіаційний персонал цивільної авіації, а також інші особи, які підлягають медичній сертифікації в лікарсько-льотних сертифікаційних комісіях закладів цивільної авіації, в тому числі:

1) особи, які вступають і навчаються у льотних навчальних закладах;

2) особи, які влаштовуються на роботу на підприємства і в організації цивільної авіації;

3) пілоти-аматори;

4) пілоти-планеристи;

5) пілоти вільного аеростату.

13. Працівники залізничного транспорту та метрополітену, робота яких пов'язана з рухом поїздів та роботою на залізничних коліях, у тому числі працівники:

групи водіїв;

диспетчерсько-операторської групи;

станційно-маневрової групи;

групи супроводу поїздів;

групи колії;

групи енергопостачання (електрифікації), сигналізації, централізації, блокування та зв'язку;

групи керівного складу.

14. Працівники плаваючого складу водного транспорту, в тому числі працівники:

І групи командного складу (судноводійської), що працює без сумісництва професій;

ІІ групи командного складу у разі сумісництва професій (судноводії-судномеханіки);

ІІІ групи командного складу суден швидкісного флоту;

ІV групи механіко-суднової служби;

V групи фахівців радіонавігаційного обладнання;

VІ групи фахівців несамохідного флоту, гідроспоруд шляхів і судноплавної обстановки;

VІІ групи іншого плаваючого складу.

15. Працівники, які виконують роботи на висоті, в тому числі машиністи всіх видів кранів.

16. Машиністи (кочегари), оператори котелень, працівники служб газового нагляду.

17. Особи, які вступають на службу до Держспецзв'язку, в органи державної податкової служби, митні органи, Міноборони, СБУ, Державну прикордонну службу, Службу зовнішньої розвідки, Держспецтрансслужбу, Збройні Сили, інші утворені відповідно до законів України військові формування, в тому числі такі, що призиваються на строкову військову службу, а також вступають (приймаються) на службу (роботу) в органи, заклади, установи МВС та Національної поліції.

(пункт 17 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 25.08.98 р. N 1336,
 від 25.05.2006 р. N 726
,
 від 29.11.2006 р. N 1658
,
 від 26.06.2007 р. N 859
,
 від 16.06.2010 р. N 459
,
від 20.04.2016 р. N 313)
 

Поиск